
Gyógy/svédmasszázs
A masszázs az egyik legrégebbi mozgásszervi gyógyítási módszer. Természetes jelenség és ösztön, hogy fájó tagjainkat dörzsöljük, masszírozzuk.
A masszázs szó eredete is a görög dörzsölni szóból ered. A masszázs maga pedig egyfajta gyúrást jelent.
A masszázs a mechanoterápia körébe sorolható. Frissítő egészségeseken is végezhető. A gyógymasszázst azonban gyógymasszőr vagy gyógytornász végzi.
A gyógymasszőr vizsgálat során tájékozódik a bőr, a bőr alatti kötőszövet állapotáról és ennek megfelelően végzi a kezelést. A masszázs mechanikai inger a bőrnek, bőr alatti kötőszövetnek, izomzatnak.
Helyileg és reflexes távolhatás révén is javítja a vérkeringést, csillapítja a fájdalmat. A simítás, a gyúrás bizonyos fogásai, a vibráció és a végtag kirázása izomlazító, a gyúrás más formái: a dörzsölés és az ütögetés inkább izomtonizáló hatásúak.
Svéd masszázs: A svéd masszázs egyes fogásai: simítás - dörzsölés - gyúrás - ütögetés - vágás - vibráció - kirázás. Ezek a technikák az ízületek regenerációját, a letapadt izmok ellazítását, vérbőséget okozva csillapítják a fájdalmat is.
Ellenjavallatai
- Helyi bőrelváltozás,
- bőrsérülés,
- bőrbetegség,
- visszeresség,
- akut lázas betegségek,
- fertőzések,
- terhesség, I-III trimeszter
- menstruáció,
- súlyosabb keringési zavar,
- szívelégtelenség,
- rosszindulatú daganatok,
- vérzékenység.
- Véralvadásgátló kezelés esetén körültekintően kell eljárni
Adatvédelem: Az oldalon megjelenő írásokra a szerzői jogról szóló 1999. évi LXXVI. törvény vonatkozik, azaz mivel minden írás a sajátom, engedély nélkül kimásolni és máshol közzétenni az írásos engedélyem nélkül tilos! Kivételt képez ez alól, amikor a bejegyzés első sora kerül átemelésre, majd a folytatásért az oldalamra kattint az olvasó.